April 13, 2024

Gabrielrholl

Funky Sport

GAA Fixtures - National Football & Hurling League and O’Byrne Cup

GAA Fixtures – National Football & Hurling League and O’Byrne Cup

 3,230,818 total views,  3 views today

GAA Fixtures 2022 – We have the start times for Dublin, Cork, Galway etc in the Connacht, Leinster, Munster, and Ulster Gaelic Football & Hurling

New GAA Rules Explained

Weekend GAA betting TIPS

CLICK HERE FOR LIVE GAA SCORES AND COMMENTARY

GAA LEAGUE TABLES

We have the list of live GAA matches that will be broadcast live Online, GAAGO Sky Sports & RTE, here are the fixtures

Saturday 10 December

Munster club SFC final
Kerins O’Rahilly’s (Kerry) v Newcastle West (Limerick), Pairc Ui Rinn, 7.30pm – TG4

All-Ireland Ladies SFC club final
Donaghmoyne (Monaghan) v Kilkerrin-Clonberne (Galway), Croke Park, 5pm – TG4

All-Ireland Ladies IFC club final
Longford Slashers (Longford) v Mullinahone (Tipperary), Croke Park, 3pm – TG4

Sunday 11 December

Ulster club SFC final
Glen (Derry) v Kilcoo (Down), Athletic Grounds, 1pm – TG4

All-Ireland Lades JFC club final
Naomh Abán (Cork) v Salthill-Knocknacarra (Galway), Fitzgerald Park, Kilmallock, Co. Limerick, 1pm

 

Saturday 17 December

All-Ireland club IHC semi-finals
Monaleen (Limerick) v Trim (Meath) or Bray Emmets (Wicklow), TBC, TBC
Tooreen (Mayo) v Liatroim (Down), TBC, TBC

All-Ireland club JHC semi-finals
Ballygiblin (Cork) v Commercials (Dublin) or Horeswood (Wexford), TBC, TBC
Easkey (Sligo) v Kilburn Gaels (Britain), TBC, TBC
Sunday 18 December

All-Ireland club SHC semi-finals
Ballygunner (Waterford) v Ballyhale Shamrocks (Kilkenny), Croke Park, 3.30pm – TG4
St Thomas’ (Galway) v Dunloy Cuchullains (Antrim), Croke Park, 1.30pm – TG4

 

Wednesday 4 January

O’Byrne Cup round 1
Wexford v Kildare, TBC, TBC
Louth v Westmeath, TBC, TBC
Laois v Longford, TBC, TBC
Carlow v Meath, TBC, TBC
Wicklow v Dublin, TBC, TBC

McGrath Cup round 1
Cork v Kerry, Cork venue, TBC
Limerick v Waterford, Limerick venue, TBC

 

Thursday 5 January

Kehoe Cup round 1
Kildare v Carlow, TBC, TBC
Wicklow v Meath, TBC, TBC

 

Friday 6 January

Connacht FBD FL round 1
Leitrim v Galway, TBC, TBC

Saturday 7 / Sunday 8 January

All-Ireland club SFC, semi-finals
Kilmacud Crokes (Dublin) v Kerins O’Rahilly’s (Kerry) or Newcastle West (Limerick), TBC, TBC
Moycullen (Galway) v Glen (Derry) or Kilcoo (Down), TBC, TBC

All-Ireland club IFC semi-finals
St Mogue’s Fethard (Wexford) v Rathmore (Kerry) or Na Piarsaigh (Limerick), TBC, TBC
Dunmore MacHales (Galway) v Corduff (Monaghan) or Galbally Pearses (Tyrone), TBC, TBC

All-Ireland club JFC semi-finals
Castletown (Meath) v Fossa (Kerry) or Kilmurry (Cork), TBC, TBC
Clifden (Galway) v Glasgow Gaels (Britain) or Stewartstown Harps (Tyrone), TBC, TBC

 

Saturday 7 January

O’Byrne Cup round 2
Westmeath v Wexford, TBC, TBC
Kildare v Louth, TBC, TBC
Longford v Carlow, TBC, TBC
Meath v Laois, TBC, TBC
Offaly v Wicklow, TBC, TBC

 

Sunday 8 January

Walsh Cup round 1
Dublin v Antrim, TBC, TBC
Galway v Westmeath, TBC, TBC
Laois v Wexford, TBC, TBC
Kilkenny v Offaly, TBC, TBC

Kehoe Cup round 2
Carlow v Wicklow, TBC, TBC
Meath v Down, TBC, TBC

 

Monday 9 January

McGrath Cup round 2
Kerry v Clare, Kerry venue, TBC
Waterford v Tipperary, Waterford venue, TBC

 

Wednesday 11 January

O’Byrne Cup round 3
Wexford v Louth, TBC, TBC
Westmeath v Kildare, TBC, TBC
Laois v Carlow, TBC, TBC
Meath v Longford, TBC, TBC
Dublin v Offaly, TBC, TBC

 

Friday 13 January

Connacht FBD FL semi-final
Sligo v Roscommon, TBC, TBC

 

Saturday 14 / Sunday 15 January

All-Ireland club IFC, JFC, IHC and JHC finals
Leinster or Munster v Connacht or Ulster

 

Saturday 14 January

Connacht FBD FL semi-final
Mayo v Leitrim or Galway, TBC, TBC

McGrath Cup round 3
Clare v Cork, Clare venue, TBC
Tipperary v Limerick, Tipperary venue, TBC

Walsh Cup round 2
Westmeath v Antrim, TBC, TBC

 

Sunday 15 January

O’Byrne Cup semi-final
Group A winners (Kildare, Louth, Westmeath or Wexford) v Group C winners (Dublin, Wicklow, or Offaly), TBC, TBC

Walsh Cup round 2
Dublin v Galway, TBC, TBC
Laois v Kilkenny, TBC, TBC
Offaly v Wexford, TBC, TBC

Kehoe Cup round 3
Down v Carlow, Abbottstown, 2pm
Wicklow v Kildare, TBC, TBC

 

Wednesday 18 January

McGrath Cup final
Group A winners (Clare, Cork or Kerry) v Group B winners (Limerick, Tipperary or Waterford), TBC, TBC

 

Friday 20 January

Connacht FBD FL final
Sligo v Roscommon v Mayo or Leitrim or Galway, TBC, TBC

O’Byrne Cup final
Group A winners or Group C winners v Group B winners (Longford, Carlow, Meath or Laois), TBC, TBC

 

Saturday 21 / Sunday 22 January

All-Ireland club IFC, JFC, IHC and JHC finals
Leinster or Munster v Connacht or Ulster

 

Saturday 21 January

Walsh Cup round 3
Wexford v Kilkenny, TBC, 6pm

 

Sunday 22 January

Walsh Cup round 3
Offaly v Laois, TBC, TBC
Antrim v Galway, Darver, 2pm
Westmeath v Dublin, TBC, TBC

Kehoe Cup round 4
Carlow v Meath, TBC, TBC
Kildare v Down, TBC, TBC

 

Saturday 28 January

Walsh Cup final
Group 1 winners (Antrim, Dublin, Westmeath or Galway v Group 2 winners (Kilkenny, Laois, Wexford or Offaly) Croke Park, 3pm

Kehoe Cup round 5
Meath v Kildare, TBC, TBC

 

Sunday 29 January

Kehoe Cup round 5
Down v Wicklow, Abbottstown, 2pm

 

Football

Saturday 28 January

Division 1
Monaghan v Armagh, Castleblaney, 6.30pm
Mayo v Galway, Hastings Insurance MacHale Park, 7.30pm

Division 2
Derry v Limerick, Owenbeg, 3pm
Dublin v Kildare, Croke Park, 5pm

Division 3
Fermanagh v Longford, Enniskillen, 6pm
Tipperary v Down, FBD Semple Stadium, 6pm

Division 4
Carlow v Wicklow, Netwatch Cullen Park, 7pm
Wexford v London, Chadwicks Wexford Park, 7pm

Sunday 29 January

Division 1
Roscommon v Tyrone, Dr Hyde Park, 1.30pm
Donegal v Kerry, Ballybofey, 3.45pm

Division 2
Cork v Meath, Páirc Uí Chaoimh, 1.30pm
Clare v Louth, Ennis, 2pm

Division 3
Westmeath v Cavan, TEG Cusack Park, 2pm
Antrim v Offaly, Belfast, 2pm

Division 4
Leitrim v Waterford, Avant Money Páirc Seán Mac Diarmada, 1pm
Sligo v Laois, Markievicz Park Sligo, 2pm


Hurling

Saturday 4 February

Division 1 Group A
Wexford v Galway, Chadwicks Wexford Park, 5pm
Cork v Limerick, Páirc Uí Chaoimh, 7.30pm

Division 1 Group B
Antrim v Kilkenny, Belfast, 2pm
Tipperary v Laois, FBD Semple Stadium Thurles, 5pm

Sunday 4 February

Division 1 Group A
Clare v Westmeath, Ennis, 2pm

Division 1 Group B
Waterford v Dublin, Walsh Park, 2pm

 

 

 

L

LiveScores Now Available at IrishScores.com